Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Żywa lekcja historii

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 12, marzec 2018
 
P1010272
 
 
„Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka"
 
Dnia 6  marca br. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w żywej lekcji historii. Grupa artystyczna „Rekonstrukto" zaprezentowała pokaz historyczny pt.: „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka". 
Program zajęć obejmował: prezentację obyczajów i kultury epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, zapierające dech w piersiach pojedynki, gry i zabawy plebejskie. Podczas pokazu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z rekwizytami i strojem rycerskim oraz narzędziami tortur. 
 
 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB