Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Nasz udział w Jubileuszu Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 14, maj 2018
       
dsc 6685-696x385
 
        11 maja br. delegacja grabowieckiego zespołu szkół na czele z panią dyrektor Elżbietą Widymą oraz pocztem sztandarowym w składzie: Amelia Bodziacka, Małgorzata Bodziacka, Bartłomiej Widyma, opiekun pocztu – Teresa Goździejewska wzięła udział w uroczystości 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu. Doniosłe świętowanie rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Krzyża, podczas której ks. biskup Mariusz Leszczyński poświęcił nowy sztandar szkoły. Następnie  zaproszeni goście i gospodarze udali się do Zamojskiego Domu Kultury, gdzie zgromadzonych przywitała dyrektor szkoły pani Dominika Gil.


           Na początku minutą ciszy uczczono pamięć wychowawców, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły, którzy już odeszli. Podczas uroczystości nastąpiło pożegnanie starego sztandaru szkoły i przekazanie nowego, ufundowanego przez Radę Rodziców. Sztandar szkoły jest symbolem najważniejszych wartości, honoru i tradycji. Jest także zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków wobec Boga, Ojczyzny i Narodu. Pamiątkowe gwoździe do drzewca sztandaru przybiła między innymi Elżbieta Widyma w imieniu przedstawicieli Rodziny Szkół Sienkiewiczowskich. W programie obchodów 100-lecia znalazły się także wystąpienia okolicznościowe, gratulacje, kwiaty i życzenia, a na zakończenie bogata część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli „dwójki".

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB