Nasz udział w Jubileuszu Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu

Utworzono: poniedziałek, 14, maj 2018

dsc 6685-696x385

11 maja br. delegacja grabowieckiego zespołu szkół na czele z panią dyrektor Elżbietą Widymą oraz pocztem sztandarowym w składzie: Amelia Bodziacka, Małgorzata Bodziacka, Bartłomiej Widyma, opiekun pocztu – Teresa Goździejewska wzięła udział w uroczystości 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu. Doniosłe świętowanie rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Krzyża, podczas której ks. biskup Mariusz Leszczyński poświęcił nowy sztandar szkoły. Następnie  zaproszeni goście i gospodarze udali się do Zamojskiego Domu Kultury, gdzie zgromadzonych przywitała dyrektor szkoły pani Dominika Gil.

Na początku minutą ciszy uczczono pamięć wychowawców, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły, którzy już odeszli. Podczas uroczystości nastąpiło pożegnanie starego sztandaru szkoły i przekazanie nowego, ufundowanego przez Radę Rodziców. Sztandar szkoły jest symbolem najważniejszych wartości, honoru i tradycji. Jest także zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków wobec Boga, Ojczyzny i Narodu. Pamiątkowe gwoździe do drzewca sztandaru przybiła między innymi Elżbieta Widyma w imieniu przedstawicieli Rodziny Szkół Sienkiewiczowskich. W programie obchodów 100-lecia znalazły się także wystąpienia okolicznościowe, gratulacje, kwiaty i życzenia, a na zakończenie bogata część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli „dwójki".