IX edycja konkursu „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy”

Utworzono: środa, 30, maj 2018

20180529 133129

29 maja 2018 r. miało miejsce Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu, uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w IX edycji konkursu „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy.” Głównym organizatorem konkursu jest Prezydium Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, a Honorowy Patronat sprawują: Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej – ks. Bp Marian Rojek, Szef Urzędu ds. Kombatantów
i Osób Represjonowanych – Minister Jan Józef Kasprzyk oraz Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk.

Praca ucznia kl. II A gimnazjum – Bartłomieja Widymy; Regina Boczkowska ps. „Zew” – całe życie niosła pomoc innym oraz praca ucznia kl. I liceum ogólnokształcącego - Michała Pomazanki; Paweł Runkiewicz ,,CZARNY’’- bohater Rzeczpospolitej Grabowieckiej, zostały wyróżnione w konkursie. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrodę rzeczową (power bank), a nauczyciele pani Agnieszka Jałowicka i pani Elżbieta Widyma książki oraz podziękowania.