Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Spotkanie z leśniczym

Drukuj
Utworzono: wtorek, 05, czerwiec 2018
P1020154
 
 
       W maju br. uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do lasu zniezwykłymgościem - panem leśniczym Jarosławem Kidybińskim. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z ,,Bezpiecznym zachowaniem w lesie". Jest to jeden z tematów, który szkoła realizuje w ramach projektu edukacyjnego ,,Bezpieczne życie". Pan leśniczy opowiedział o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o gatunkach drzew, krzewów i zwierząt leśnych najczęściej występujących na naszym terenie. Gość zachęcał do częstego obcowania z przyrodą. Zwrócił także szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu i co zrobić w przypadku zagubienia się w nim. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz uczyły się, jak należy bezpiecznie zachować się w lesie. Uczniowie poznali zasady postępowania w przypadku spotkania z dzikimi zwierzętami. Podczas spotkania pan leśniczy zadawał dzieciom wiele pytań, z którymi świetnie sobie radziły. Dzieci miały również możliwość zadawania pytań na nurtujące ich tematy przyrodnicze. Uczniowie dzięki temu mieli okazję do utrwalenia wiadomości  zdobytych na zajęciach, a wysłuchane ciekawostki poszerzyły ich wiedzę przyrodniczą. Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały panu leśniczemu za wspaniałą lekcję przyrody w terenie. 

           Spotkanie dla uczniów zorganizowały p. Jolanta Sieczkowska, p. Krystyna Wróbel, p. Jolanta Bednaruk.

           

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia w szkolnej galerii zdjęć

 

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB