Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Podsumowanie konkursu ,,Bohaterowie są wśród nas"

Drukuj
Utworzono: wtorek, 19, czerwiec 2018
 
 
 
     Grupa trzech dziewcząt z II klasy liceum ogólnokształcącego: Magdalena Bernard, Magda Tuniak i Katarzyna Mazurek otrzymały wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pt.: ,,Bohaterowie są wśród nas". Ze 123 prac nadesłanych na konkurs, praca naszych uczennic znalazła się w gronie tych najlepszych. Nagrodą w konkursie będzie publikacja pracy na stronie internetowej miesięcznika „Wierni Polsce" oraz półroczna prenumerata miesięcznika ,,Wierni Polsce". Tematem pracy uczennic była historia jednej z mieszkanek Grabowca, która była świadkiem wydarzeń ludobójstwa na Wołyniu. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych ministra Jana Józefa Kasprzyka, wiceprezydenta Światowej Federacji Kombatantów – gen. bryg. dr. Stanisława Woźniaka oraz z inicjatywy prezesa ZG Związku Kombatantów RP i BWP płk. dr. hab. Ryszarda Sobierajskiego. 


   W dniu 12 czerwca uczennice Magdalena Bernard i Katarzyna Mazurek wraz z opiekunem p. Anną Danilczuk uczestniczyły w gali podsumowującej konkurs, która odbyła się w Warszawie, w budynku Zarządu Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Uczennice otrzymały nagrody oraz dyplomy a dla innych uczniów liceum, biorących udział w konkursie - Wiktorii Kołdej, Michała Pomazanki i Jakuba Nowaka przywiozły podziękowania za udział. 

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB