Uczniowie naszej szkoły z wizytą w polskiej szkole na Litwie

Utworzono: czwartek, 21, czerwiec 2018

P1020528

W dniach 11 – 16 czerwca br. grupa 15 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. Renatą Pieczykolan, p. Marzeną Salińską, p. Karolem Chilewiczem odwiedziła polską szkołę w Suderwie. Wspólnie spędzony czas z uczniami z Litwy umożliwił naszym dzieciom poznanie kilku słów w języku litewskim oraz wspólną zabawę. Podczas pobytu na Litwie zwiedzano ciekawe miejsca w Wilnie (Ostra Brama, Cmentarz na Rossie, Katedra Św. Kazimierza, zabytki Starego Miasta, Belmontos), zamek w Trokach oraz pierwszą stolicę Litwy Kernave. Odwiedzono równie miejsca związane z Józefem Piłsudskim - Zułów– miejsce urodzin Józefa Piłsudskiego, Powiewiórka– kościół katolicki (w majątku Sorokpol) - miejsce chrztu Józefa Klemensa Piłsudskiego, grób Matki Józefa Piłsudskiego z Sercem Marszałka.
W drodze powrotnej do Polski uczniowie zwiedzili Rezerwat Pokazowy Żubrów,  odwiedzili Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży oraz Świętą Górę Grabarkę.

Wyjazd na Litwę był możliwy dzięki zaangażowaniu i pomocy pana Ludwika Pawłowskiego, który pozyskał fundusze, dzięki którym wycieczka była możliwa.

Uczestnicy wyjazdu wyrażają wdzięczność zarówno sponsorom, opiekunom jak i organizatorom wycieczki na Litwę, w szczególności panu Ludwikowi Pawłowskiemu, który był nie tylko jej inicjatorem, ale i niezastąpionym przewodnikiem.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wycieczki w szkolnej galerii zdjęć