74. rocznica pacyfikacji Grabowca i okolic

Utworzono: czwartek, 21, czerwiec 2018

P1000578

17 czerwca br. w Grabowcu odbyły się obchody 74. rocznicy pacyfikacji Grabowca i okolic. Mszę Świętą sprawował ks. Sylwester Zwolak – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Zaproszeni goście oraz przedstawiciele instytucji z terenu gminy złożyli kwiaty przy pomniku Bohaterów Rzeczpospolitej Grabowieckiej w hołdzie wszystkim ofiarom pacyfikacji. Uczestników uroczystości powitał wójt gminy Grabowiec, pan Waldemar Greniuk. Część artystyczną  zaprezentowali uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej, pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu, pani Jolanty Sieczkowskiej, Krystyny Wróbel, Jolanty Bednaruk vel Bednarczuk. Oprawę muzyczną zapewnił pan Karol Chilewicz wraz z młodzieżowym zespołem wokalno-instrumentalnym.

Podczas obchodów rocznicowych, na wniosek środowiska kombatanckiego gminy Grabowiec odznaczono medalem Pro-Patria ks. Zygmunta Żółkiewskiego oraz panią Elżbietę Nowak – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości w szkolnej galerii zdjęć.

Autorem zdjęć jest pan Dominik Kordyś.