Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Utworzono: poniedziałek, 03, wrzesień 2018

P1000859

3 września społeczność naszej Szkoły rozpoczęła nowy rok szkolny. Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego złożyła się Msza św. sprawowana w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz część oficjalna podczas której zabrała głos pani dyrektor Elżbieta Widyma i pan wójt Waldemar Greniuk. Uczniowie i rodzice uzyskali najważniejsze informacje dotyczące nauki w nowym roku szkolnym, który jest wyjątkowy z dwóch powodów – obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 750-lecie istnienia Grabowca. Podczas oficjalnej części rozpoczęcia roku szkolnego miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru według ceremoniału Szkoły. Dotychczasowy poczet sztandarowy - uczniowie kl. III gimnazjum przekazali sztandar uczniom kl. VI szkoły podstawowej ze słowami: „Przekazujemy Wam sztandar – symbol Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu. Opiekujcie się nim i godnie reprezentujcie nasz Zespół i jego Patrona". Nowy poczet sztandarowy przyjął  sztandar wypowiadając formułę: „Przyjmujemy od Was sztandar Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu. Obiecujemy dbać o niego, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i godnie reprezentować nasz Zespół i naszego Patrona". Tradycyjnie nie zabrakło okolicznościowej części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej Szkoły. Po zakończeniu akademii odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami.