Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

„Przebaczyć - tak, zapomnieć - nie"

Drukuj
Utworzono: środa, 26, wrzesień 2018

 

„Przebaczyć - tak, zapomnieć - nie"

„Tym, którym odebrano życie, bo byli Polakami i wiernie służyli Ojczyźnie".

     23 września 2018 r. w miejscowości Grabowiec Góra podczas uroczystości z okazji 79. rocznicy tragicznych wydarzeń nazwanych „Małym Katyniem", młodzież Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu zaprezentowała się w  programie słowno- muzycznym „Przebaczyć - tak, zapomnieć – nie", poświęconym „pamięci tych,  którym odebrano życie, bo byli Polakami i wiernie służyli Ojczyźnie".

     Aby pamięć o tragicznych wydarzeniach  z września 1939 r. i poległych bohaterach naszej małej Ojczyzny była zawsze żywa, uczniowie gimnazjum i liceum zaprezentowali wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Ta niecodzienna lekcja historii mówiła o największych wartościach, jakimi są: „Bóg, Honor, Ojczyzna", wpisując się jednocześnie w obchody wielkich jubileuszy -  750- lecia Grabowca i 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

 

Za opracowanie scenariusza i przygotowanie młodzieży odpowiedzialni byli:

Krystyna Zienkiewicz – nauczycielka języka polskiego

Karol Chilewicz – nauczyciel muzyki.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości w szkolnej galerii zdjęć

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB