,,Udział szkoły w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia"

Utworzono: piątek, 05, październik 2018

W dniu 28 września br. uczniowie klas IV-VII brali udział w akcji edukacyjnej - ,,VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Odbywa się ona każdego roku w ostatni piątek września i biorą w niej udział szkoły z różnych stron świata.
        Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego
 ze Szczecinka.
            Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do turnieju. Przed sprawdzaniem wiedzy dotyczącej znajomości tabliczki mnożenia uczniowie pracowali w grupach, rozwiązując łamigłówki matematyczne. W akcji wzięło udział   44 uczniów z klas IV-VII  i 25 zdobyło tytułEksperta Tabliczki Mnożenia. Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy tabliczki EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
           Organizacją ,,VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia" w naszej szkole zajęły się nauczycielki matematyki p. Marzena Salińska, p. Iwona Karczmarz i p. Dorota Zapalska.