Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Bicie rekordu w jednoczesnym przeprowadzaniu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej (RKO) organizowanym przez WOSP

Drukuj
Utworzono: środa, 17, październik 2018

 

DSCN5190

 

WOŚP

 

    We wtorek 16 października 2018 roku, 84 uczniów i 5 nauczycieli uczestniczyło w próbie bicia rekordu w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ta data nie jest przypadkowa, bowiem 16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.  Przez pół godziny tj. od godziny 12.00 do godziny 12.30, uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego oraz strażaka pana Mirosława Bednarczyka, wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową.  Wspierało nas szkolne koło PCK. Próba bicia rekordu wykonywana była na 6 fantomach. To wydarzenie było świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia w szkolnej galerii zdjęć

Koordynator akcji

Lucyna Marnik

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB