„Booktalking, czyli gawęda o książce”

Utworzono: czwartek, 18, październik 2018

W dniu 16 października br. trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w I etapie Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Booktalking, czyli gawęda o książce”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Zadaniem uczestników konkursu była ustna prezentacja wybranej książki metodą „booktalking”. Jury oceniało poprawność językową, pomysłowość, umiejętność zainteresowania odbiorcy książką, zaangażowanie emocjonalne, kontakt ze słuchaczami, elementy istotne dla metody „booktalking” oraz przestrzeganie czasu wystąpienia. W ramach konkursu Marta Nowak (uczennica kl. VI b) zaprezentowała książkę pt. „Alicja w Krainie Czarów”, wcielając się w rolę tytułowej bohaterki. Wiktoria Krauze (uczennica kl. VI a) przybliżyła wszystkim uczestnikom konkursu książkę pt. „Opowieści z Narnii”, zachęcając ich do jej przeczytania. Natomiast Olga Staszczuk (uczennica kl. VI a) barwnie opowiadała o książce pt. „Tajemniczy ogród”, wcielając się w rolę prowadzącej program telewizyjny „Maja w ogrodzie”. Prezentacje naszych uczennic zostały bardzo dobrze ocenione przez jury. Do II etapu konkursu z powiatu zamojskiego zakwalifikowały się dwie osoby i są to nasze uczennice: Olga Staszczuk i Marta Nowak. Gratulujemy im serdecznie i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 7 listopada w Zamościu.