Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Pielgrzymko - wycieczka klas ósmych

Drukuj
Utworzono: niedziela, 21, październik 2018
 
20181012 072023
 
   
     W dniach 11 – 13 października klasy ósme podtrzymały tradycję z lat ubiegłych i jako najstarszy rocznik ze szkoły podstawowej pojechały na pielgrzymko – wycieczkę. 
       Wyjechaliśmy wcześnie rano, aby dotrzeć na czas do Oświęcimia, gdzie zwiedzaliśmy Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Potem udaliśmy się do Częstochowy, gdzie spędziliśmy noc i uczestniczyliśmy w modlitwach i Mszy Św. o godz. 6.00 towarzyszącej odsłonięciu cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Stamtąd udaliśmy się do Zakopanego, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji „Bliżej Tatr" w Muzeum Przyrodniczym. Ostatniego dnia naszej wycieczki poznaliśmy tajemnice Kopalni Soli w Wieliczce dzięki lekcji „Śladami legend wielickiej kopalni" oraz mieliśmy okazję spotkać się z niezwykłym Skarbnikiem tego miejsca.
            Wyjazd ten okazał się dla wielu z nas niezwykłą przygodą,  interesującą lekcją  życia, ale i  świetną zabawą, którą zapamiętamy na zawsze.
           

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB