Światowy Dzień Rzucania Palenia

Utworzono: poniedziałek, 26, listopad 2018

IMG 1621

Od wielu już lat trzeci czwartek listopada jest obchodzony jako Światowy Dzień Rzucania Palenia. Nasza szkoła również włączyła się w jego obchody, które w tym roku przypadły na  dzień 15 listopada. Z tej okazji uczniowie przygotowali materiały informacyjne na temat szkodliwości palenia papierosów, wykonali  też ulotki o skutkach palenia, które umieszczone zostały na gazetce na szkolnym korytarzu.
        19 listopada uczniowie klas III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej uczestniczyli  w spotkaniu z przedstawicielem Sanepidu, podczas którego w prosty i jasny sposób zostały przedstawione negatywne skutki palenia. Między innymi uczniowie dowiedzieli się o składzie dymu z papierosów, o ich wpływie na zdrowie człowieka, o chorobach nowotworowych, które częściej pojawiają się u palaczy, o szkodliwych substancjach w e-papierosach oraz o smutnych statystykach wśród palaczy.
IMG 1626