Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Ta co nie zginęła

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 26, listopad 2018
 
P1010436 - Kopia
 
 
         Czwartkowy wieczór, 22 listopada br. mieliśmy okazję spędzić w sposób niecodzienny. W naszej szkole, w pięknej patriotycznej scenerii przygotowanej przez panią Zofię Greniuk, spotkali się na Wieczorze poetyckim zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 
      W blasku lampionów, nastroju zadumy nad losami naszej Ojczyzny wysłuchaliśmy wierszy i piosenek opowiadających historię polskich dróg do wolności. Zaprezentowali je uczniowie przygotowani przez panią Agatę Łaszyńską – Siomę oraz pana Karola Chilewicza. 
          Młodzi artyści z naszej szkoły pokazali nam świat, w którym każde słowo ma ogromne znaczenie. Dzięki temu łatwo można było zrozumieć, że poezja i muzyka wyrastają z ludzkich doświadczeń, są mową serca i duszy. Uzupełnione przez prezentację przygotowaną przez panią Iwonę Karczmarz, opartą na niepodległościowej sztuce, wzruszały, uczyły wrażliwości i pokory.
        
 
 

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB