Spotkanie z Małym Księciem

Utworzono: środa, 26, grudzień 2018

„Dla całego świata możesz być nikim,

dla kogoś możesz być całym światem”

DSC00

W dniu 20 grudnia br. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali zaproszonym gościom, całej społeczności szkolnej oraz rodzicom spektakl teatralny pt. „Spotkanie z Małym Księciem”. Prace nad spektaklem trwały kilka tygodni i zaowocowały wspaniałymi kreacjami, które stworzyli młodzi aktorzy. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Beaty Jaworskiej, która jest autorką scenariusza oraz pani Doroty Diduch. Oprawę muzyczną przygotował pan Karol Chilewicz, natomiast autorką scenografii jest pani Zofia Greniuk. Wszystkie kostiumy zostały przygotowane przez uczniów i ich rodziców.

Postać Małego Księcia fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń. Stąd wybór utworu do tegorocznego spektaklu padł właśnie na „Małego Księcia”, którego autorem jest Antoine de Saint – Exupery. To utwór ponadczasowy, który przeznaczony jest dla czytelników w każdym wieku. Można go odczytywać na wiele sposobów, w zależności od naszej dojrzałości emocjonalnej. Małe dzieci odbiorą go jako kolejną, cudowną opowieść
o chłopcu zagubionym w świecie dorosłych. Inaczej odbiorą go osoby dojrzewające. Dla nich najważniejszym przesłaniem będzie to, żeby w całym swoim życiu zachować coś z dziecka. Dla starszych odbiorców liczyć się będzie też przestroga przed zachowaniem podobnym do postępowania Pijaka, Króla, Próżnego, Geografa czy Bankiera. Ale z pewnością dla wszystkich czytelne będzie najważniejsze przesłanie książki, czyli, że najistotniejszymi uczuciami w życiu człowieka są przyjaźń i miłość. To one nadają sens naszej egzystencji.

Gra młodych aktorów, piękne kostiumy oraz wspaniała scenografia przyciągnęły uwagę widzów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali spektakl. Nasi uczniowie po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, które są na wysokim poziomie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami. Nie zabrakło także gratulacji oraz słodkich upominków dla młodych aktorów.

Obsada aktorska: Narrator – Wiktoria Krauze, Mały Książę – Karol Litwin, Pilot- Michał Zwoliński, Król – Alan Kusy, Próżny – Olga Staszczuk, Pijak – Mateusz Chudoba, Bankier – Wiktoria Surma, Latarnik – Mikołaj Stasiuk, Geograf – Jakub Surma, Róże – Emilia Hawro, Kornelia Chuszcz, Anna Bucior, Lis – Jakub Mandziuk, Żmija – Maria Rachańska, Drzewa – Maksymilian Tracz, Igor Mroczek, Marta Nowak.

Wykonanie piosenek: Oliwia Adamczuk, Paulina Czerwińska oraz Gabriela Koszel.

Dziękujemy wszystkim aktorom za wspaniałą grę, gościom za przyjęcie zaproszenia na nasz spektakl, a wszystkim widzom za wspaniałą atmosferę podczas przedstawienia. Do zobaczenia za rok.