Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020

Utworzono: piątek, 31, maj 2019

fot

Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół w Grabowcu realizuje projekt - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 Priorytet 3Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W celu umożliwienia wszystkim zainteresowanym – UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM – włączenia się w konsultowanie zakupów nowych książek, prosimy o zgłaszanie swoich propozycji tytułów wartościowych książek, które mogłyby uzupełnić księgozbiór szkolnej biblioteki.

W ramach pozyskanych środków można kupić:

• książki będące nowościami wydawniczymi
  • nowe egzemplarze lektur obowiązkowych i nadobowiązkowych
  • książki do słuchania – audiobooki
  • książki obrazkowe
  • książki z powiększoną czcionką;
  • książki uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych

W ramach pozyskanych środków nie można kupić:

• podręczników
  • słowników, encyklopedii
  • filmów
  • gier komputerowych i planszowych.

Zgłoszone propozycje zostaną ujęte w listę, przeanalizowane pod kątem zasadności zakupu, biorąc pod uwagę aktualny stan naszego księgozbioru i potrzeby czytelników oraz dostępność rynkową. Zgodnie z warunkami programu lista zostanie zaopiniowana przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

Nauczyciel bibliotekarz Bożena Momot