Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Pierwszaki poznają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Drukuj
Utworzono: czwartek, 19, wrzesień 2019

 

 

        Bezpieczeństwo na drogach to jedno z ważniejszych zagadnień w edukacji wczesnoszkolnej. Podstawa Programowa zakłada, że uczeń posiada umiejętność dbania o bezpieczeństwo własne i innych uczestników grupy, w tym bezpieczeństwo związane z komunikacją za pomocą nowych technologii oraz bezpieczeństwo uczestnictwa w ruchu drogowym , a także rozróżnia podstawowe znaki drogowe, stosuje przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i miejscach publicznych; przestrzega zasad zachowania się w środkach publicznego transportu zbiorowego.

         Wychowawcy klas pierwszych, w pierwszych tygodniach nauki, w ramach realizacji wyżej wymienionej tematyki zorganizowali:

- wyjście na pobliskie skrzyżowanie połączone z nauką przechodzenia przez jezdnię i stosowania  5 obowiązujących zasad,

- obserwację i rozpoznawanie znaków drogowych znajdujących się w otoczeniu szkoły,

- zabawy ruchowe z wykorzystaniem niektórych znaków drogowych znajdujących się w wyposażeniu szkoły,

- prace plastyczne ukazujące przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze,

- naukę się na pamięć wiersza Wandy Chotomskiej pt. „Gdy zamierzasz przejść ulicę".

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze zorganizowanych zajęć w szkolnej galerii zdjęć

 

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB