Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

,,Udział szkoły w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia"

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 14, październik 2019

        

           W dniu 4 października 2019 r.  uczniowie klas III –VIII szkoły podstawowej  brali udział w akcji edukacyjnej ,,IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". To przedsięwzięcie organizowane jest w  szkołach  z różnych stron świata. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka.          

           W projekcie wzięli  uczniowie klas III –VIII. Nauczyciele matematyki we wrześniu przeprowadzili eliminacje, w których spośród 211 osób wyłoniono grupy klasowych ekspertów. Główny turniej odbył się  4 października br., wzięły w nim udział reprezentacje klas (46 uczniów). Swoje umiejętności w zakresie  tabliczki mnożenia uczniowie sprawdzili rozwiązując w grupach łamigłówki matematyczne, test interaktywny i quiz Kahoot!.  TytułEksperta Tabliczki Mnożeniauzyskało15 uczniów, którzyprawidłowo podali wyniki w wylosowanych  przez siebie przykładach (zadania indywidualne na czas). Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji otrzymali CERTYFIKATY EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
          Organizacją ,,IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia" w naszej szkole  zajęły się nauczycielki matematyki p. Iwona Karczmarz p. Marzena Salińska, i p. Dorota Zapalska.
 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB