Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Wyjazd na spektakl

Drukuj
Utworzono: środa, 20, listopad 2019

 

 

     W dniu 5 listopada br. uczniowie klasy V b wybrali się do Zamościa, by obejrzeć spektakl pt. „Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne”. Wyjazd ten odbył się w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego. Opiekunami podczas wyjazdu były: pani Agnieszka Jałowicka i pani Iwona Kulik.

      Historie biblijne są skarbnicą, z której do dziś artyści czerpią inspiracje. Twórcy przedstawienia w zabawny sposób zwracają uwagę młodego widza na uniwersalny charakter przypowieści biblijnych. W humorystyczny sposób uświadamiają dzieciom, że wiele rzeczy można naprawić, bo nic nie jest ostateczne. Potrzeba tylko wiary, chęci, pokory i wytrwałości w dążeniu do celu.  

     Ponadto uczniowie mieli możliwość poznania elementów składających się na spektakl teatralny takich jak: gra aktorska, charakteryzacja, doskonały tekst, gra w masce, dekoracje, rekwizyty, kostiumy, dramaturgia wydarzeń czy rozbudowane wątki.

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB