Wyjazd na spektakl

Utworzono: środa, 20, listopad 2019

W dniu 5 listopada br. uczniowie klasy V b wybrali się do Zamościa, by obejrzeć spektakl pt. „Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne”. Wyjazd ten odbył się w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego. Opiekunami podczas wyjazdu były: pani Agnieszka Jałowicka i pani Iwona Kulik.

Historie biblijne są skarbnicą, z której do dziś artyści czerpią inspiracje. Twórcy przedstawienia w zabawny sposób zwracają uwagę młodego widza na uniwersalny charakter przypowieści biblijnych. W humorystyczny sposób uświadamiają dzieciom, że wiele rzeczy można naprawić, bo nic nie jest ostateczne. Potrzeba tylko wiary, chęci, pokory i wytrwałości w dążeniu do celu.

Ponadto uczniowie mieli możliwość poznania elementów składających się na spektakl teatralny takich jak: gra aktorska, charakteryzacja, doskonały tekst, gra w masce, dekoracje, rekwizyty, kostiumy, dramaturgia wydarzeń czy rozbudowane wątki.