Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Utworzono: wtorek, 24, listopad 2020

ŚDRPT

Trzeci czwartek listopada został ustanowiony jako „Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu". Akcja ta zapoczątkowana została w USA w latach 70 –tych XX wieku i z czasem została rozpowszechniona na całym świecie. Inicjatywy tego typu mają na celu zwrócić uwagę na szkodliwość  nałogu, jego zgubnego wpływu na zdrowie człowieka. Mimo, że skutków palenia nie odczuwa się od razu, jednak jest to  zauważalne  nawet po kilkunastu, kilkudziesięciu latach palenia – stąd stwierdzenie „cichy zabójca".
       Uczniowie klasy II LO (grupa przyrodnicza) przygotowali prezentacje, w których przedstawiają smutne dane statystyczne na temat palenia oraz szkodliwy wpływ tego nałogu na zdrowie człowieka.