Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

HEJT W INTERNECIE – JAK SOBIE Z NIM RADZIĆ?

Drukuj
Utworzono: czwartek, 26, listopad 2020

     hejt

     Zjawiska negatywne, które mają miejsce w realnym świecie, często znajdują swoje odzwierciedlenie także w Internecie. Internet jest narzędziem powszechnym: korzystają z niego osoby reprezentujące różne grupy wiekowe, z dużych i małych miejscowości, z różnym poziomem wykształcenia, z różnymi poglądami, aspiracjami i nastawieniem do innych. Obraźliwe komentarze, treści pełne nienawiści, ataki personalne – co robić, kiedy spotkamy się z nimi w Internecie? Czym jest hejt? Jak go rozpoznać i jak go skutecznie zgłaszać? Internet daje złudne poczucie anonimowości. Wiele osób nie ma świadomości, że umieszczając zdjęcia lub/i pisząc krzywdzące, obrażające komentarze w Internecie, mogą ponieść surowe konsekwencje. Wszelkie bowiem zachowania w wirtualnym świecie jak np. obrażanie kogoś, wyśmiewanie itp. mają swój skutek - zarówno dla ofiary, jak i dla hejtera. Są to konsekwencje psychiczne, ale też i prawne. Niektóre komentarze będące hejtem, mogą zostać potraktowane jako przestępstwo. Ważne jest, by pamiętać, że hejter nie jest partnerem do dyskusji, dlatego też w niektórych sytuacjach nie należy reagować na złośliwe komentarze. Jeśli już koniecznie chcemy odpowiedzieć - dany komentarz zamienić w żart lub wypowiedzieć się przy użyciu ironii. W sytuacjach, gdy komentarze odnoszą się do grożenia komuś np. śmiercią - nie można pozostawać obojętnym - należy takie wypowiedzi zgłosić do moderatora strony lub na policję. Hejtu w Internecie będzie mniej, jeśli jak najwięcej osób będzie świadomych, czym on jest i jakie może mieć skutki. Dlatego śmiało korzystajcie z materiałów edukacyjnych, mówcie o nich znajomym
i udostępniajcie je w Sieci.

Zachęcamy do obejrzenia spotu profilaktycznego:

 

 

Pedagog i Psycholog

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB