Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

„Razem chronimy środowisko! Konkurs dla szkół podstawowych”.

Drukuj
Utworzono: piątek, 27, listopad 2020

 

fot fot2

Zostaliśmy laureatem konkursu

„Razem chronimy środowisko!

Konkurs dla szkół podstawowych”.

     

 

     Organizatorami Konkursu są: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

     Celem głównym Konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych postaw i zachowań w obszarze ochrony środowiska i przyrody, jak i uświadamianie zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego.

     Zadaniem szkół przystępujących do konkursu było nagranie filmu o podejmowanych przez szkołę działaniach z wyżej wymienionego zakresu. Na wykonaną pracę złożyły się różnorodne zadania podejmowane przez wszystkich uczniów naszej placówki: udział w akcjach na rzecz środowiska, konkursach, happeningach, obchodach świąt związanych z przyrodą, sadzenie drzewek, tematyczne gazetki na korytarzach. Ważnym elementem naszej pracy było ukazanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody i jej zasobów. Promocję tych postaw przedstawili główni autorzy filmiku – uczniowie klasy VIa: Wiktoria Bednarczuk, Dominika Koszel, Amelia Lasko, Julia Surma, Zofia Widyma oraz Dominik Wójciuk.

      Nagrodą w konkursie są pieniądze dla szkoły w wysokości 14 000 zł, które należy przeznaczyć na wyposażenie pracowni biologicznej w potrzebne pomoce dydaktyczne.

      Opiekunami w realizacji konkursu były: Iwona Kulik, Zofia Bednarczuk, Iwona Karczmarz.

 

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB