„Razem chronimy środowisko! Konkurs dla szkół podstawowych”.

Utworzono: piątek, 27, listopad 2020

fot fot2

Zostaliśmy laureatem konkursu

„Razem chronimy środowisko!

Konkurs dla szkół podstawowych”.

Organizatorami Konkursu są: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Celem głównym Konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych postaw i zachowań w obszarze ochrony środowiska i przyrody, jak i uświadamianie zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego.

Zadaniem szkół przystępujących do konkursu było nagranie filmu o podejmowanych przez szkołę działaniach z wyżej wymienionego zakresu. Na wykonaną pracę złożyły się różnorodne zadania podejmowane przez wszystkich uczniów naszej placówki: udział w akcjach na rzecz środowiska, konkursach, happeningach, obchodach świąt związanych z przyrodą, sadzenie drzewek, tematyczne gazetki na korytarzach. Ważnym elementem naszej pracy było ukazanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody i jej zasobów. Promocję tych postaw przedstawili główni autorzy filmiku – uczniowie klasy VIa: Wiktoria Bednarczuk, Dominika Koszel, Amelia Lasko, Julia Surma, Zofia Widyma oraz Dominik Wójciuk.

Nagrodą w konkursie są pieniądze dla szkoły w wysokości 14 000 zł, które należy przeznaczyć na wyposażenie pracowni biologicznej w potrzebne pomoce dydaktyczne.

Opiekunami w realizacji konkursu były: Iwona Kulik, Zofia Bednarczuk, Iwona Karczmarz.