Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Nasza szkoła czyta dzieciom

Drukuj
Utworzono: piątek, 02, październik 2015

fot 

          30 września rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję głośnego czytania dzieciom pt. ,,Nasza szkoła czyta dzieciom”. Jest to przedsięwzięcie skierowane do uczniów kl. I – III, gdzie będą mieć możliwość wysłuchania pięknych i wartościowych bajek, baśni, wierszy oraz opowiadań czytanych przez dyrekcję, grono pedagogiczne, rodziców, a także zaproszonych gości.

Głośne czytanie sprzyja:

  • wszechstronnemu rozwojowi dziecka – rozwija mózg, pamięć, wyobraźnię,
  • koncentruje uwagę, kształtuje procesy myślowe,
  • doskonali umiejętności językowe,
  • wzbogaca słownictwo dzieci,
  • dostarcza wszechstronnej wiedzy,
  • wpływa na wychowanie poprzez ukazywanie pozytywnych wzorców zachowań, uczy empatii.

         Doceniając znaczenie głośnego czytania dzieciom, będzie ono odbywać się dwa razy w miesiącu od września 2015 r. do czerwca 2016 r. Będą też prowadzone inne elementy tego projektu m.in. konkursy, wystawy itp., które ubogacą nasze działania.

          Pierwsze spotkanie poprowadziła pani Bożena Momot, która zaprezentowała baśń pt. „Jak sprytna Katarzyna oduczyła króla skąpstwa” oraz wiersz pt. „Dwa jeże”, który był dedykowany chłopcom z okazji Dnia Chłopaka.

          Było to miłe i niezapomniane przeżycie.

          Koordynatorami akcji są nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. Jolanta Bednaruk vel Bednarczuk, p. Jolanta Sieczkowska, p. Krystyna Wróbel oraz bibliotekarka – p. Bożena Momot.

 

    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia w szkolnej galerii zdjęć.

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB