Zaduszki Poetyckie

Utworzono: piątek, 27, listopad 2015

IMG 2077

25 listopada br. odbyły się w naszej szkole Zaduszki Poetyckie. Ta wyjątkowa impreza cykliczna, która zrodziła się z inicjatywy pani Teresy Goździejewskiej – nauczycielki języka polskiego liczy sobie już 7 lat. W tym roku, w centrum zaduszkowej zadumy stanęła osoba pani doktor Reginy Boczkowskiej – postaci niezwykle zasłużonej dla naszej małej ojczyzny, która zmarła 12 listopada br. Właśnie jej fotografia została wyeksponowana w pięknej  dekoracji, przygotowanej przez panią Katarzynę Sawicką – plastyczkę z GOK.

Podczas tego wyjątkowego jesiennego popołudnia uczniowie gimnazjum i liceum ogólnokształcącego recytowali poezję, uczniowie podstawówki wraz z panem Karolem Chilewiczem – muzykiem i wychowawcą świetlicy wyśpiewali i zagrali najpiękniejsze piosenki związane nie tylko z tematyką przemijania, ale i wartością życia. Uczestnicy imprezy obejrzeli także prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Iwonę Karczmarz – nauczycielkę informatyki, poświęconą wybitnym osobom życia publicznego, które w bieżącym roku odeszły do Wieczności.

Wśród gości, którzy zaszczycili tegoroczne Zaduszki Poetyckie swoją obecnością znaleźli się m.in.: pani dyrektor Elżbieta Widyma, pani wicedyrektor Barbara Fik, ks. dziekan Zygmunt Żółkiewski, wójtowie gminy: obecnej kadencji – pan Waldemar Greniuk i poprzedniej kadencji – pan Tadeusz Goździejewski, pani dyrektor Biblioteki Publicznej w Grabowcu Krystyna Czausz, bliscy pani doktor Reginy Boczkowskiej oraz rodzice uczniów. Zaduszki Poetyckie zakończył słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia w szkolnej galerii zdjęć.