Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności 2014/2015

 

IMG 2206

 

26 czerwca br. uroczystą Mszą św. i akademią zakończyliśmy rok szkolny. Podczas akademii najlepsi uczniowie otrzymali nagrody za całoroczną pracę, zaangażowanie w szkolnych organizacjach i osiągnięcia w konkursach. Pożegnaliśmy także uczniów klas trzecich gimnazjum oraz trzeciej klasy zasadniczej szkoły zawodowej, którzy ukończyli naukę w naszym zespole szkół.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji i urlopów. Do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości zakończenia roku szkolnego w szkolnej galerii zdjęć.

 

 


 

 

Projekt ,,Mój pamiętnik z obozu śmierci – Dachau"

współfinansowany przez organizację międzynarodową

Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży

 

IMG 3339

W dniach 31 maja – 7 czerwca 2015 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu wzięła udział w wyjeździe do miejsca pamięci - byłego obozu koncentracyjnego w Dachau. W ramach merytorycznego przygotowania do wyjazdu młodzież uczestniczyła w lekcji historii, przygotowanej i przeprowadzonej w szkole przez pracownika IPN O/Lublin pana doktora Mariusza Sawę. Tematem spotkania był totalitaryzm oraz warunki życia obozowego.            

Czytaj więcej...

WP 20150620 003 - Kopia

 

              W dniach 18 - 20 czerwca br. na terenie Sanatorium Rehabilitacyjnego dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie odbyło się zgrupowanie szkoleniowo-integracyjne dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.  Uczestnicy zgrupowania brali udział w zajęciach   z udzielania pierwszej pomocy, organizacji i funkcjonowania MDP, ceremoniału pożarniczego połączonego z elementami musztry oraz profilaktyki przeciwpożarowej propagującej bezpieczne formy zachowania w przypadku wystąpienia zagrożeń. Zapoznali się również z nowoczesnym sprzętem ratowniczym znajdującym się na wyposażeniu straży pożarnej. W zgrupowaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Łukasz Sitarczuk, Adrian Majkutewicz, Kacper Żółkiewski, Rafał Adamczuk, Dawid Hanulak, Dawid Czata, Daniel Sitarczuk, Łukasz Boczkowski, Paweł Lackowski.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze zgrupowania w szkolnej galerii zdjęć.

 

 

                 17 czerwca br. został zaprezentowany przed klasą IB gimnazjum projekt edukacyjny uczennic kl. II B pt.: „Zbigniew Herbert – pamiętnik ilustrowany zdjęciami". Wzięły w nim udział gimnazjalistki: Aleksandra Dulska, Olga Bas, Justyna Jabłońska i Aneta Mociak. Uczennice pracowały pod kierunkiem pani Marii Kozar. Ocena projektu – pani Jadwiga Kanarszczuk.

 


Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB