Rok szkoły w ruchu

Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu realizowana w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu rok szkolny 2013/2014

Akcja "Ćwiczyć każdy może"

Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej
„Ćwiczyć każdy może” organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu
realizowana w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu
rok szkolny 2013/2014

Koordynator akcji w naszej szkole: p. Hanna Pedowska

RUCH W SZKOLE:

Obszar nr 5

POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE

POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE – PRZEPROWADZENIE KILKU AKCJI ZWIĄZANYCH Z AKTYWNOŚCIĄ RUCHOWĄ:

Obszar nr 1

wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne organizowane w ramach podstawy programowej

SCENARIUSZ LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Obszar nr 4

KWALIFIKACJE I DOSKONALENIE NAUCZYCIELI

Nauczyciel dobry to nauczyciel, który ciągle doskonali swój warsztat pracy.

Nauczyciele wychowania fizycznego w roku szkolnym 2013/2014 brali udział w różnych kursach i szkoleniach zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Edukacja w Sporcie, Centrum Kształcenia Kadry Kultury Fizycznej w Warszawie. Zajęcia odbywały się w weekendy. Nauczyciele zdobyli kwalifikacje umożliwiające prowadzenie zajęć RYTMIKI w przedszkolu
i klasach I – III szkoły podstawowej.

Kolejny kurs - „Nowe trendy w nauczaniu siatkówki: atak, blok”. Zorganizowany przez Coaching Sport w Lublinie. Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest gra w piłkę siatkową oraz uczestnictwo w zawodach, dlatego też niezbędne jest dokształcanie nauczycieli w tym kierunku.

Kurs RytmikaKurs Siatkówka

Podczas prowadzenia zajęć uwzględniamy zainteresowania oraz możliwości uczniów. Jednak najważniejszym aspektem jest prowadzenie zajęć w sposób atrakcyjny i ciekawy dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanie uczniów lekcją równa się sukces.

Zdjęcia z zajęć nr 1:

Zdjęcia z zajęć nr 2: