Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

10 grudnia br. w bibliotece szkoły podstawowej odbył się Konkurs Pięknego Czytania Baśni dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Jego celem było kształcenie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek i czytelnictwa, zachęcenie do czytania i poznawania baśni. W konkursie udział wzięło 27 uczniów. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Maria Rachańska (kl. III a)

II miejsce - Martyna Kaczmara (kl. III b)

III miejsce - Mikołaj Stasiuk (kl. III a)

Wyróżnienie: Weronika Walikowska (kl. II a),  Amelia Mieczan (kl. III b), Izabela Dul (kl. III b).

      Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy konkursu – słodycze. Organizatorami konkursu były: Bożena Momot – nauczyciel bibliotekarz, Mirosława Panas – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Konkurs zorganizowany był w ramach promocji czytelnictwa z wykorzystaniem książek zakupionych do biblioteki z programu „Książki Naszych Marzeń".

 

 


 

 

fot

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 29.10.2015 r. w bibliotece szkoły podstawowej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas III.

Celem konkursu było kształcenie umiejętności pięknego czytania, rozwijanie nawyków czytelniczych, zachęcenie do czytania i wypożyczania książek, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Uczniowie czytali fragmenty lektury szkolnej „Kajtkowe przygody” Marii Kownackiej, znanej i lubianej autorki książek dla dzieci. Ocenie podlegało: wyrazistość, płynność, intonacja, poprawność czytanego tekstu.


Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce: Oliwia Hołdaś – klasa 3b

Aleksandra Markowska – klasa 3b

2 miejsce: Martyna Kaczmara – klasa 3b

3 miejsce: Jakub Mandziuk – klasa 3a

Wyróżnienie: Maria Rachańska – klasa 3a

Artur Stasiak – klasa 3b

Dzieci otrzymały nagrody książkowe i dyplomy, wszyscy uczestnicy – słodycze. Zapraszamy do biblioteki i udziału w następnych konkursach czytelniczych!

Bożena Momot - nauczyciel bibliotekarz

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB