Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Przestrzeń wspólna - Modernizacja pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu

 

 

Drodzy rodzice, uczniowie i sympatycy naszego Zespołu Szkół!

       Szkoła podstawowa przystąpiła do konkursu w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę organizowanego przez Grupę Eurocash. Partnerem naszym są Delikatesy Centrum w Grabowcu.

        Aby wspomóc nasze szanse na modernizację pracowni komputerowej (zakup nowych komputerów) oddaj głos na naszą inicjatywę. Można to zrobić w dwojaki sposób:

1. Oddając głos na naszą inicjatywę poprzez podaną stronę wybierając województwo i powiat, pokażą się wtedy nasza inicjatywa Modernizacja pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół Im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu

lub 

2. Robiąc zakupy w Delikatesach Centrum w Grabowcu oraz wysyłając zdjęcie paragonu na numer 661 005 990 , można głosować również ze strony dołączając zdjęcie. 

Paragon do 15 zł daje nam 5 pkt, natomiast powyżej 15 zł to 10 pkt.

        Jest to ogromna szansa dla naszej szkoły i gminy, ponieważ mamy możliwość pozyskania funduszy.

Prosimy głosuj na nas i zachęcaj do głosowania znajomych!

 

LH baner www 750x200

Porozumienie w sprawie „Gminnego Centrum Ruchu Drogowego” w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu – podpisane!

DSCN4972

 

14 września 2018 r. w Zespole Szkół w Grabowcu zostało podpisane porozumienie pomiędzy:

  1. Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Zamościu reprezentowanym przez Dyrektor Pana Janusza Szatkowskiego,

  2. Zespołem Szkół im. Henryka w Grabowcu reprezentowanym przez Dyrektor Panią Elżbietę Widyma,

  3. Gminą Grabowiec reprezentowaną przez Wójta Gminy Pana Waldemara Greniuka.

Zawarte porozumienie ma na celu powstanie bazy dydaktycznej BRD w naszej szkole służącej rozwijaniu uzdolnień, podnoszeniu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych uczniów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Planowany termin otwarcia to: 6 grudnia 2018 r. podczas uroczystej gali podsumowania XI Edycji Konkursu Plastycznego „Bezpieczni na drodze.”

 

 

 

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

        W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zgłosiła chęć uczestnictwa w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku odbędzie się on w piątek 28 września 2018 r. Akcja ŚDTM jest wydarzeniem szkolnym i aby uczniowie wzięli w niej udział powinni się przygotować, przypominając sobie tabliczkę mnożenia. Można to robić w domu z rodzicami, podczas lekcji, w trakcie zabaw. Aby zostać Ekspertem Tabliczki mnożenia należy odpowiedzieć bezbłędnie na 5 pytań. Życzymy powodzenia!

           Koordynatorem akcji jest nauczycielka matematyki p. Marzena Salińska.

 

II miejsce naszej uczennicy w Biegu Pamięci – Włochy 44

Dyplo-W.Surma
 
Wiktoria Surma, uczennica kl. VI a szkoły podstawowej zajęła II miejsce w biegu na dystansie 800 m.

 

Nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach 79. rocznicy bitwy pod Kałuszynem

 
 
 
     12 września br. reprezentacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym pod opieką pani Zofii Greniuk  uczestniczyła w obchodach 79. rocznicy bitwy pod Kałuszynem. Delegacja złożyła kwiaty przed pomnikiem poległych oraz zapalono znicze na grobie Dzieci Zamojszczyzny na cmentarzu w Kałuszynie oraz na cmentarzu w Siedlcach. 
    Bitwa pod Kałuszynem jest uznawana za jedną z najkrwawszych podczas kampanii wrześniowej. Była też jedną z niewielu zakończonych zwycięstwem polskich wojsk. 79 lat temu oddziały 1 Dywizji Piechoty Legionów przerwały pierścień niemieckiego okrążenia. Jednostka odznaczyła się takim męstwem, że została przez Niemców nazwana „żelazną dywizją". 
     Mimo ogromnych strat Polacy odnieśli sukces, przerywając pierścień okrążenia i zmuszając przeciwnika do wycofania się w kierunku Siedlec. Dzięki temu manewrowi dywizja mogła wziąć udział w kolejnych walkach, m.in. pod Tomaszowem Lubelskim i  Krasnobrodem. 
 

Podkategorie

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB