Ogłoszenia o konkursach - rok szkolny 2012/13

"Roztocze w obiektywie"
     

Konkurs "Bezpieczny w sieci - powiedz to innym!"
strona konkursu strona konkursu


Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów

     Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu ekonomicznego!
Temat tegorocznej edycji to: „Bezpieczne pożyczanie i kredytowanie. Świadome budowanie pozytywnej historii kredytowej”.
     Do udziału w Mistrzostwach zapraszamy gimnazjalistów z całej Polski! Czekają na Was atrakcyjne nagrody: laptop, tablet, aparat cyfrowy, karty prezentowe Empik i inne! ... (czytaj dalej na stronie organizatora)

Konkurs organizowany jest przez Podlaską Agencję Consultingową „RECTUS – WOC” Sp. z o.o.


XXI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Gnieźnie - konkursy
      Konkursy organizowane w ramach zlotu szkół:
konkurs polonistyczny,
konkurs plastyczno - informatyczny dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,
konkurs plastyczny dla szkół podstawowych,
konkurs informatyczno - plastyczny z elementami języka angielskiego dla szkół podstawowych.

Informacje i regulaminy konkursów na stronie organizatora.

Konkursy w ramach projektu „ Elektro Odpowiedzialni”

     DZIECI, POZNAJCIE ELEKTROŚMIECI – jest indywidualnym konkursem dla dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 lat), polega na stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką (wyklejanka, kolorowanka) wykorzystując stworzony przez organizatora szablon.

     GÓRA ELEKTROŚMIECI - jest zbiorowym konkursem dla całych klas szkół podstawowych, polega na zbiórce małych elektrośmieci.

     W POSZUKIWANIU ELEKTROŚMIECI - jest indywidualnym konkursem dla uczniów szkół gimnazjalnych (z klas 1-3), służy wybraniu najciekawszych zdjęć elektrośmieci w nietypowych miejscach – dzikich wysypiskach, lasach, plażach.

     RADY NA ELEKTROODPADY - indywidualny konkurs filmowy dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, służy wybraniu najciekawszych filmów, przedstawiających rozwiązanie problemu elektrośmieci w danych gminach (Jak Twoja gmina radzi sobie z elektrośmieciami?).

Więcej na stronach: kuratorium    elektroodpowiedzialni.pl

VII edycja Konkursu Informatycznego "Bóbr"
     Zawody VII edycji Konkursu Informatycznego "Bóbr" odbędą się w Polsce w dniach 13, 14, 15, 16 listopada 2012 roku. Szczegółowe informacje na stronie konkursu i na plakacie poniżej.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli informatyki do 6.11.2012 r.

[strona konkursu]

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej GRABOWIEC 2012
     regulamin, karta zgłoszenia

Konkurs fotograficzny "Lubelskie smakuj życie!"
      Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym na najlepszą fotografię z Regionu Lubelskiego. Zgłoszenia do końca października.
Informacje o konkursie

Serwis edukacyjny o tematyce Funduszy Europejskich
      Zadaniem serwisu jest informowanie młodych ludzi o możliwościach jakie niosą ze sobą środki unijne, a także pokazywanie efektów tj. projektów, które powstały dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Unii Europejskiej. Serwis składa się z trzech części, w zależności od grupy wiekowej: 6-10, 11-14, 15-17.
     Na każdej podstronie młodzi użytkownicy mogą poprzez interaktywne gry i zabawy uczyć się o Funduszach Europejskich, a dzięki łamigłówkom i Europedii – sprawdzać nabytą wiedzę.

[strona konkursu]


KONKURSY KURATORYJNE
     Terminarz konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2012/2013 dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Informator o konkursach.

Druga Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Matematyczna Siłownia Umysłowa"
      Konkurs dla uczniów szkoły podstawowej.

Na stronie internetowej konkursu znajduje się regulamin, w którym jest wiele zmian, w tym nowa kategoria z atrakcyjnymi nagrodami!
[strona konkursu]

Konkurs na prezentację multimedialną
     Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt.: "Produzido em Portugal/made in Portugal - typowe produkty portugalskie". Celem konkursu jest propagowanie oraz pogłębianie wiedzy na temat Portugalii. Konkurs organizowany jest przez Centrum Języka Portugalskiego Instytutu Camoesa przy UMCS w Lublinie. Adresowany jest do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Prace przyjmowane są do 23.11.2012r.
Regulamin
informacje na stronie kuratorium

Konkurs wiedzy o Portugalii i Brazylii.
     Konkurs wiedzy o Portugalii i Brazylii. Adresowany jest do uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 30.12.2012r. Konkurs organizowany jest przez Centrum Języka Portugalskiego Instytutu Camoesa przy UMCS w Lublinie.
Regulamin
informacje na stronie kuratorium