Ważne w roku szkolnym 2008/09

Ważne w roku szkolnym 2008/09

      Uczennica szkoły podstawowej Katarzyna Tuniak zajęła III miejsce w konkursie „Po prostu czytaj książki” zorganizowanym przez Książnicę Zamojską.

      Uczennica gimnazjum Monika Kozłowska otrzymała wyróżnienie w konkursie „Po prostu czytaj książki” zorganizowanym przez Książnicę Zamojską.

      Uczennica szkoły podstawowej Wiktoria Woraczek otrzymała wyróżnienie w regionalnym konkursie ekologicznym „Pamiętajcie o ogrodach…”.

      Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na temat: „Witaj Ziemio! Witaj Wiosno!”. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

      Pani Marzena Salińska została laureatką plebiscytu „Wychowawca roku 2009".

      Uczennica Gimnazjum Barbara Jaroszyńska została finalistką Konkursu dla Młodzieży Gimnazjalnej „Dlaczego świat potrzebuje energii ze źródeł odnawialnych?”

      Drużyna dziewcząt z gimnazjum w składzie: Ewelina Margol, Karolina Szwarnowska, Patrycja Kaspruk, Angelika Medak, Anna Greniuk, Monika Kozłowska, Aneta Ciszewska, Justyna Kołodziej, Zuzanna Sawicka, Anna Kruk, Marta Kwiatkowska zajęła I miejsce w VIII Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata.

      Dzieci z grupy integracyjnej koła teatralnego świetlicy środowiskowej uczestniczyły w Międzygminnym Przeglądzie Szkolnych Teatrzyków Dziecięcych w Złojcu, gdzie zaprezentowały sztukę „Bajki i komputer”.

      Dzieci pierwszokomunijne z klasy II szkoły podstawowej uczestniczyły w dniach 15-16 maja w pielgrzymce do Świętego Krzyża. Zwiedzały m.in. stolicę Gór Świętokrzyskich - Kielce, Zagnańsk, Świętą Katarzynę oraz Kałków-Godów.

      Przedszkole otrzymało tytuł „Przyjaciela Natury”, potwierdzony Certyfikatem. Za udział w programie dzieci z naszego przedszkola otrzymają materiały edukacyjne, upominki oraz dyplomy.

      Anna Soroka z klasy VI a Szkoły Podstawowej w Grabowcu zajęła III miejsce w konkursie fotograficznym w kategorii „Fotografia gazetki ściennej, gabloty, kącika patrona” związanym z XVII Zlotem Szkół Sienkiewiczowskich Nowy Sącz – Szczawnica 2009 za zdjęcie: „Galeria obrazów związanych z Patronem".

      Inga Orzechowska została laureatką konkursu "Z ECDL - em za pan brat".

      Patryk Mech, uczeń klasy trzeciej gimnazjum, został laureatem V Regionalnego Konkursu Informatycznego @LGORYTM 2009.

      Zespół naszej szkoły w składzie: Monika Kozłowska, Tomasz Lipiak i opiekun Renata Kulik, uzyskał drugą lokatę w ogólnopolskim konkursie Solidarność 1989, zatem 4 czerwca będzie uczestniczył w uroczystościach związanych z wydarzeniami 1989 roku. Szczegółowe informacje na stronie konkursu.

      Uczennica szkoły podstawowej Dorota Gąska zajęła V miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Biegach Przełajowych na rok 2009 w kategorii dziewcząt rocz. 97-96 – 600 m.

      Uczeń szkoły podstawowej Piotr Malinowski zajął VI miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Biegach Przełajowych na rok 2009 w kategorii chłopców rocz. 98 i młodsi – 600 m.

      Uczeń szkoły podstawowej Adrian Malinowski zajął IV miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Biegach Przełajowych na rok 2009 w kategorii chłopców rocz. 97-96 – 600 m.

      Szkoła podstawowa zajęła VI miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Biegach Przełajowych na rok 2009 w punktacji końcowej szkół podstawowych.

      Drużyna ze szkoły podstawowej w składzie: Diana Skrzyńska, Agnieszka Greniuk, Dorota Kwiatkowska zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie przyrodniczo - ekologiczno - zdrowotnym „Przyroda Potrzebuje Przyjaciół”. W konkursie wzięło udział 7 drużyn: SP w Miączynie, SP w Kotlicach, SP w Niewirkowie, SP w Tuczępach, SP nr 4 w Zamościu, SP nr 8 w Zamościu, SP w Grabowcu.

      Uczniowie szkoły podstawowej: Łucja Knap, Dorota Kwiatkowska, Patryk Steciuk, Aleksandra Tomkiewicz zostali laureatami regionalnego etapu VIII Międzynarodowego Konkursu Kartograficznego im. Barbary Petchenik „Żyjąc w zglobalizowanym świecie” (Living in a globalized world). Prace uczniów zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego.

      W dniach 22 – 24 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum pisali egzamin gimnazjalny na który składały się: część humanistyczna, część matematyczno – przyrodnicza i część językowa.

      23 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej pisali zintegrowany sprawdzian dla klasy III.

      W ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować” uruchomionego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szkoła otrzymała komplet fantomów i materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

      Uczennica klasy VI b Dorota Kwiatkowska została laureatką konkursu matematycznego „Szpak”, opiekun Marzena Salińska.

      Uczeń szkoły podstawowej Jakub Szumiło zajął III miejsce, a uczeń gimnazjum Michał Halicki V miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

      Uczeń gimnazjum Patryk Mech zakwalifikował się do finału konkursu informatycznego @LGORYTM. Lista finalistów.

      Uczniowie szkoły podstawowej spotkali się z policjantem. Spotkanie miało na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci szkół podstawowych poprzez upowszechnienie i propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

      Dnia 23-24.03.2009 r. nauczyciele kształcenia zintegrowanego z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji Metodycznej w Rzeszowie zorganizowanej przez Wydawnictwo Żak na temat: Zmiany w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej w świetle nowej podstawy programowej.
      Na konferencję zaproszona została Pani Halina Kitlińska - Pięta i Magdalena Stępień - autorki podręczników do kształcenia zintegrowanego.

      Uczennice szkoły podstawowej: Karolina Chudoba, Paulina Kruk, Aleksandra Bojko, Martyna Czata, Patrycja Chaber zajęły V miejsce na Mistrzostwach Rejonu SZS w Mini Siatkówce Dziewcząt „Igrzyska” „2” w Tomaszowie Lubelskim.

      Uczennice szkoły podstawowej: Aleksandra Tomkiewicz, Ewelina Kontek, Ewelina Kozar, Aleksandra Koperska, Monika Czechyra, Anna Soroka, Agnieszka Greniu, Dorota Kwiatkowska zajęły IV miejsce na Mistrzostwach Rejonu SZS w Mini Siatkówce Dziewcząt „Igrzyska” „4” w Tomaszowie Lubelskim.

      Uczennice gimnazjum: Patrycja Kaspruk, Karolina Szwarnowska, Monika Kozłowska, Angelika Medak, Anna Greniuk, Aneta Ciszewska, Ewelina Margol, Zuzanna Sawicka, Justyna Kołodziej, Anna Kruk, Ewa Drygaś zajęły III miejsce w Turnieju Siatkówki Dziewcząt o "Puchar Orła" w Starym Zamościu.

      Zespół naszej szkoły w składzie: Monika Kozłowska, Tomasz Lipiak i opiekun Renata Kulik, zakwalifikował się do drugiej rundy konkursu Solidarność 1989.

      Uczniowie gimnazjum: Łukasz Radelczuk, Wojciech Jabłoński, Patryk Nowak, Kamil Błaszczuk, Tomasz Oleszczuk, Emil Krygiel, Bartłomiej Daniluk, Jakub Bednarczuk, Przemysław Prokop, Kamil Kleban, Mateusz Małyszka, Damian Kontek zajęli I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Siatkówce Chłopców.

      W konkursie j. angielskiego „Brzechwa po angielsku” dla klas II i III szkoły podstawowej komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
Klasy drugie: I miejsce – Żaneta Góra, II miejsce – Małgorzata Kawka, III miejsce – Klaudia Staszczuk.
Klasy trzecie: I miejsce – Monika Dziwińska, II miejsce – Joanna Margol, III miejsce – Karolina Barańska, Rafał Kot.
Wyróżnienia: Aleksandra Jabłońska, Sandra Górniak, Agata Kruszewska, Sandra Nowaczewska.

      Uczennica klasy IV b Dorota Kwiatkowska została finalistką konkursu matematycznego „Szpak”.

      Uczniowie szkoły podstawowej : Mateusz Daniluk, Maciej Szumiło, Jakub Szumiło, Łukasz Michnowicz, Tomasz Boczkowski zajęli II miejsce w Powiatowych Igrzyskach w Mini Siatkówce Chłopców „2” w Grabowcu.

      Uczniowie szkoły podstawowej: Dominik Staszczuk, Mateusz Daniluk, Paweł Mociak, Kamil Jurek, Kamil Banach, Adrian Malinowski, Karol Węcławik, Mateusz Hrycaj, Sebastian Stasiuk zajęli II miejsce w Powiatowych Igrzyskach w Mini Siatkówce Chłopców „4” w Grabowcu.

      Uczennice szkoły podstawowej: Aleksandra Bojko, Patrycja Chaber, Karolina Chudoba, Martyna Czata, Kaja Kodeniec, Kasia Kołodziej, Paulina Kruk zajęły I miejsce w Powiatowych Igrzyskach w Mini Siatkówce Dziewcząt „2” w Grabowcu i zakwalifikowały się do turnieju rejonowego.

      Uczennice szkoły podstawowej: Aleksandra Tomkiewicz, Ewelina Kontek, Ewelina Kozar, Monika Czechyra, Agnieszka Greniuk, Anita Kudyba, Anna Soroka, Aleksandra Koperska, Dorota Kwiatkowska zajęły I miejsce w Powiatowych Igrzyskach w Mini Siatkówce Dziewcząt „4” w Grabowcu i zakwalifikowały się do turnieju rejonowego.

      Drużyna dziewcząt z gimnazjum zajęła IV. miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt.
      W rozgrywkach wzięło udział 9. drużyn z całego powiatu: Gimnazjum z Miączyna, Gimnazjum z Jarosławca, Gimnazjum ze Starego Zamościa, Gimnazjum ze Szczebrzeszyna, Gimnazjum ze Zwierzyńca, Gimnazjum z Sułowa, Gimnazjum z Wysokiego, Gimnazjum z Sitańca, Gimnazjum z Grabowca.

      W dniach 8 - 11 marca odbywały się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Marek Bałwas. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli we Mszy św. i wysłuchali nauk rekolekcyjnych.

      Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu, poświęconym ofercie edukacyjnej szkoły.

      27 lutego odbyły się klasowe eliminacje konkursu matematycznego klas III szkoły podstawowej.
      Z klasy III a do II etapu zakwalifikowali się: Rafał Kot, Joanna Margol, Monika Dziwińska, Sandra Nowaczewska, Dawid Hanulak.
      Z klasy III b do II etapu zakwalifikowali się: Karolina Barańska, Łukasz Całka, Karol Kudyba, Adrian Michalczuk, Mateusz Seń, Kacper Pawłowski.

      Drużyna dziewcząt w składzie: Agnieszka Greniuk, Anna Soroka, Inga Orzechowska zajęła I miejsce w międzyoddziałowym konkursie matematycznym dla klas szóstych „Zawody matematyczne”.
      Drużyna uczniów w składzie: Anna Diduch, Bartłomiej Kalinowski, Rafał Jamroż zajęła I miejsce w międzyoddziałowym konkursie matematycznym dla klas czwartych „Zawody matematyczne”.

      Drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Tabała, Mateusz Frąc, Maciej Kozyra zajęła I miejsce w międzyoddziałowym konkursie matematycznym dla klas piątych „Zawody matematyczne”.

      Drużyny chłopców z gimnazjum zajęły I i II miejsce w III Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Grabowcu. W rozgrywkach wzięło udział 6. drużyn: Gimnazjum Nr 2 w Zamościu, Gimnazjum Nr 4 w Zamościu (2 drużyny), Gimnazjum w Starym Zamościu oraz Gimnazjum w Grabowcu (2 drużyny).

      Uczniowie szkoły podstawowej: Mateusz Daniluk, Maciej Szumiło, Jakub Szumiło, Łukasz Michnowicz, Tomasz Boczkowski, Maciej Jakimcio zajęli IV miejsce w III Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców (dwójki) o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu.

      Uczniowie szkoły podstawowej: Mateusz Hycaj, Adrian Malinowski, Arkadiusz Mamczur, Karol Węcławik, Dominik Staszczuk, Patryk Szajuk, Kamil Banach, Mateusz Daniluk, Kamil Jurek zajęli III miejsce w Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców (czwórki) o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu.

      Do II etapu konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych „Szpak” zakwalifikowały się uczennice: Marta Kwiatkowska, Diana Skrzyńska, Dominika Gruszka, Łucja Knap.

      Drużyna dziewcząt z gimnazjum zajęła I miejsce w III Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Grabowcu.
      W rozgrywkach wzięło udział 5. drużyn: Gimnazjum Nr 2 w Zamościu, Gimnazjum w Starym Zamościu, Gimnazjum w Miączynie, Gimnazjum w Krasnobrodzie oraz Gimnazjum w Grabowcu.

      20 stycznia odbył się w szkole Turniej Szachowy, w którym wzięło udział 42. uczniów szkoły podstawowej. Mistrzami szachów zostali: Zofia Maziarz i Paweł Szwarnowski.

      Drużyna chłopców z gimnazjum w składzie: Łukasz Radelczuk, Wojciech Jabłoński, Patryk Nowak, Kamil Błaszczuk, Tomasz Oleszczuk, Emil Krygiel, Dawid Szumiło, Jakub Bednarczuk, Przemysław Prokop, Kamil Kleban, Krzysztof Malinowski, Krzysztof Tryniecki, Mateusz Trybalski, Emil Krygiel zajęła V miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Ręcznej Chłopców w Łabuniach.

      15 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs kolęd. Wzięło w nim udział 19. uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. I miejsce zajęła uczennica klasy 2a – Klaudia Staszczuk. II miejsce zajęła uczennica klasy 3a – Joanna Margol. III miejsce zajęła uczennica klasy 2a – Aleksandra Kwiatkowska.
      Uczniowie gimnazjum obejrzeli w Hrubieszowskim Domu Kultury spektakl „Balladyna” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji z Wrocławia.

      Jak co roku w grudniu, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, odwiedzili Dom Dziecka w Łabuniach i obdarowali podopiecznych placówki mikołajkowymi upominkami wśród których znalazły się przybory szkolne, słodycze i zabawki.

      Barbórka. Uczniowie klas I - III szkoły podstawowej i przedszkola spotkali się z panem Marianem Cholewą, emerytowanym górnikiem pracującym niegdyś w kopalni węgla kamiennego „Czeczott” w Woli na Śląsku.

      Drużyna dziewcząt z gimnazjum w składzie: Aneta Ciszewska, Karolina Szwarnowska, Anna Momot, Ewelina Margol, Anna Kruk, Marta Kwiatkowska, Anna Greniuk, Patrycja Kaspruk, Angelika Medak, Monika Kozłowska i Zuzanna Sawicka, zajęła II miejsce w VI Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie.

      Uczeń szkoły podstawowej Maciej Kozyra został laureatem konkursu „Zachowaj trzeźwy umysł!”.

      Uczennice gimnazjum Diana Wlizło i Angelika Medak zostały laureatkami konkursu „Zachowaj trzeźwy umysł!”.

      Uczennica III klasy gimnazjum Karolina Szwarnowska otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Gdzie jesteś jesieni”.

      W jubileuszowej XX Edycji Alertu Ekologiczno – Zdrowotnego szkoła podstawowa naszego Zespołu zajęła I miejsce w województwie. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną i aparat cyfrowy od Lubelskiego Kuratora Oświaty.

      19 października odbyła się w naszej szkole "Biała Niedziela". Wzięli w niej udział lekarze z Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu.

      Uczennica II klasy gimnazjum Zuzanna Sawicka została wyróżniona w konkursie literackim "Bajeczka o (nie)paleniu dla Zamościa" organizowanym przez Dom Kultury w Zamościu i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

      Zespół został odznaczony przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej za opiekę nad miejscami walk i męczeństwa.

      28 września przy pomniku na Grabowiec Górze odbyły się uroczystości związane z 69 rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

      Część artystyczną na tę okazję przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu.
      6 września w naszej szkole odbyła się, w ramach obchodów 740-lecia Grabowca, konferencja naukowa "Henryk Sienkiewicz - Władysław Czachórski - Grabowiec".
      Z okolicznościowymi referatami wystąpili: prof. Lech Ludorowski, dr Halina Ludorowska, mgr Tomasz Orkiszewski, Anna Świetlicka, aktorka Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, red. Adam Kulik z TVP Lublin oraz mgr Waldemar Greniuk.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2010