Święta w szkole są bardzo ciekawe. Ze wszystkich świąt w roku najbardziej lubię święta Bożego Narodzenia. Wszystkie klasy w szkole są bardzo pięknie przystrojone. Szkoła w tym czasie bardzo pięknie wygląda. Nasza klasa V b jest przystrojona w kolorowe łańcuchy i wstążki. W szkole przedstawiane są jasełka. Dwudziestego grudnia w naszej klasie był opłatek. Wszystkie choinki w szkole są bardzo pięknie udekorowane. Na lekcjach mówimy o świętach Bożego Narodzenia.
      Nasza klasa jest pięknie udekorowana. Na ścianach wiszą kolorowe łańcuchy z wycinanek i bibuły. Na drzwiach powiesiliśmy kolorowe wstążki. Choinka jest przystrojona w lśniące bombki i kolorowe łańcuchy. Przemek Szacawa przyniósł szopkę. Ewelina Korzeniowska przyniosła choinkę. Kamil Bucior pomagał przy dekorowaniu ścian. Przemek Wójtowicz, Marek Załuski i Krzysiek Krauze robili łańcuchy z kolorowych wycinanek. Martyna Dzięgiel i Kamil Bucior udekorowali drzwi. Powiesili oni tam zieloną wstążkę i kolorowy łańcuch. Ja zrobiłem kolorową gwiazdę na wierzch choinki. Wczoraj, dwudziestego grudnia, był apel, który zorganizowała klasa IV b. Były śpiewane kolędy. Harcerze przynieśli "Betlejemskie Światło Pokoju". To światło było w czerwonych zniczach. Tych zniczy było dwa. Harcerze złożyli to światło na ręce pana dyrektora. Jasełka są to scenki przedstawiające narodzenie Jezusa Chrystusa. W zeszłym roku odbyły się jasełka, były bardzo ciekawe. Maryja była ubrana w niebieską suknię. Aniołowie mieli na sobie białe alby. Śpiewano kolędy. Anioł zawiadomił pastuszków.
      Wszystko zorganizowali nasi starsi koledzy. Tegoroczne jasełka przedstawiają nasi koledzy z klasy V a. Są oni przebrani w różne stroje. Pastuszkowie są przebrani w serdaki, ciemnobrązowe koszule i spodnie. Trzej królowie mają na sobie kolorowe odzienie. Niosą oni kadzidło, mirrę i złoto. Józef czuwa wraz z Maryją nad małym Jezuskiem w żłóbku. Przed świętami Bożego Narodzenia były ,,mikołajki". Pani powiedziała, że kto chce uczestniczyć w losowaniu, ten może to zrobić. Można było wymienić się prezentami także z kolegą z ławki. Gazetka w naszej klasie jest bardzo piękna i kolorowa. Są na niej kartki świąteczne i kolorowe obrazki, wycięte z gazet i starych książek. Dwudziestego grudnia było spotkanie opłatkowe. Przyszły mamy moich kolegów z klasy. Była także pani dyrektor. Na początku Ewelina Walusiuk przeczytała fragment z Pisma Świętego. Potem zaśpiewaliśmy kolędę i podzieliliśmy się opłatkiem. Życzyliśmy sobie wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i szczęścia, dużo dobrych ocen, piątek i szóstek. Później zasiedliśmy do stołów. Stało tam bardzo dużo smakołyków. Były różne potrawy, np. pierogi z kapustą i grzybami, różne sałatki śledziowe, ryba w panierce, obsmażane pieczarki. Przygotowano także ciasta: pierniki, napoleonki.
       Przedświąteczny czas miło jest spędzić w szkole, lecz najlepiej w domu, podczas wieczerzy wigilijnej. Wtedy dzielimy się opłatkiem, odrzucamy wszystkie urazy. Przygotowujemy wolne miejsce dla przybyłego gościa. Staramy się zrobić miejsce w naszych sercach dla Jezusa Chrystusa. Przystrajamy choinkę w różnobarwne bombki i łańcuchy. Na stole wigilijnym powinno być dwanaście dań - ni mniej ni więcej. Powinien być też kompot z suszonych owoców. Po Wigilii, o dwunastej w nocy jedziemy na pasterkę. Święta miło jest spędzić w szkole, ale bardziej przyjemnie przeżywa się je w domu, z rodziną.

Nauczyciel języka polskiego - pani Marzena Jochaniuk